• Typ:
 • Kategorie:

V EVROPĚ EXISTUJÍ DESETITISÍCE OTROKŮ #30

  • PO ŽNÍCH K TURKOVI
  • V.O.X. NEWS
Sdílet

Audio verze

Napsat komentář

8 komentářů

 1. Martin Navalaný napsal:

  Nesouhlasím já se PO v potravinách bojkotuju až několik let a jde to, alternativy jsou. Už se to lepší a výrobci od toho upouštějí, snad tento trend bude dál pokračovat. Co se týče mekáče, tak se to před pár lety řešilo a tam používají řepku a slunečnici stejně tak i KFC.

 2. Matouš Pánek napsal:

  Velmi mě potěšil komentář kolegy Michala Pára, který mi do značné míry mluví z duše. Stejně jako on, jsem studentem filozofické fakulty UK a byl jsem předchozími vyjádřeními tady na V.O.X. TV lehce rozladěn. Často se setkávám s názorem, že jako student filozofické fakulty, přestože jsem filozofii studoval pouze v povinném společném základu, součástí extrémní levice, což by nemohlo být více vzdálené pravdě. Sám jsem se, stejně jako moji přátelé z řad studentů, stávky neúčastnil. Nejsem absolutním odpůrcem podobných iniciativ, ale nemohu vzhledem ke své povaze a názorům souhlasit s podobou, jakou jsou prováděny. Pro otázku ohledně účasti studentů FF UK bych jen dodal, že fakulta má podle oficiálních údajů kolem 8000 studentů a stávky se účastnilo, čistě dle mého subjektivního pozorování, řádově vyšší desítky lidí. Obecně bych řekl, že rozmanitostí oborů na FF dochází k velké pluralitě názorového spektra od anarchistů po zastánce absolutní monarchie. V tom vidím skvělý potenciál pro diskuzi, kterou jsem sám často absolvoval s lidmi diametrálně odlišných názorů, než sám zastávám. K mému štěstí vždy šlo o diskuzi slušnou a bez ataků. Nemyslím si, že by na FF převládalo komunistické smýšlení, jak se často prezentuje. Z mého pohledu se jedná o prostředí názorově různorodé a vyvážené, bez převládajícího směru, jak by z podstaty studovaných předmetů i být mělo. Stejně tak děkuji panu Turkovi za jasnou odpověd. Přestože se ne vždy shodneme, což je i jeden z důvodů proč pořad rád sleduji , tak si vážím vašeho konstruktivního přístupu k rozličným otázkám. Zajímalo by mě jaký máte pohled na otázku panslovanismu. Je to fenomén, který se neustále ve veřejné diskuzi objevuje a často se používá jako argument v rámci zahraniční politiky k východní a jihovýchodní Evropě. Když bych měl být konkrétní k současné situaci, tak se argument „slovanského bratrství“ opět vytahuje jako klad pro jednání s RF oproti USA či západní Evropě, právě vzhledem k jakési spojistosti našich národů. Já jsem velkým odpůrcem panslovanismu, jako politického konstruktu z předminulého století, který v současné zahraniční politice nemá místo. Omlouvám se pokud toto téma již bylo řešeno a jen jsem si to nevybavil. Děkuji za Vaši práci a budu se těšit na další díly.

 3. Roman Kratochvíl napsal:

  Děkuji za vytažení mého jména (a mého komentáře)…. je to příjemné slyšet svoje jméno.
  Akorát si nějak neuvědomuji, kde se vzal ten rok 1937… neuvědomuji si, že bych někam psal toto číslo.
  Jinak jsem ročník 1979.
  Rád Vás poslouchám
  Roman Kratochvíl

 4. Jakub Míka napsal:

  Super pořad ! Hodně se shoduji s vašimi názory a někdy opravdu nechápu tupost některých jedinců, jinak vám přeji hodně úspěchů a jen tak dále, myslím si že je potřeba říkat pravdu své názory a pevně si za nimi stát !

 5. Jiří Drozd napsal:

  Dobrý den, super pořad, se super lidmi- nevím o nikom povolanějším říkat názor, než o člověku, který i nějaký má, navíc pokud je relativně názorově konzistentní a jeho názor se nemění s posluchačem. Díky vám Gabrielo a Filipe.
  Ještě bych se se rád zeptal Filipa Turka, jestli už v této republice někdo tuší kde se v roce 2040 až se rozbijí všecka auta na fosilní paliva zakoupená v roce 2034 a bude se jezdit na elektriku a dále především pomocí tažných zvířat, odkud nalijí do státního rozpočtu ty peníze co dojila daň 58% z nafty a 54% z benzínu jako to máme nyní ?
  Jestli pak nebude dobré přejít ke kubánskému modelu? To je ten kdy se auto dědí nejméně tři generace.
  Taky by mě ještě zajímala prognóza kdy odhadujete první a pravděpodobně i poslední evropský blackout? velmi pravděpodobně doprovázený úžasným jaderným ohňostrojem, tak dobrým pro životní prostředí- to jak bouchnou ty reaktory, které nebudou mít odběr po té co na 90% shoří většina přenosové soustavy vysokého napětí až začne na ráz nabíjet svoji teslu těch 20 milionů lidí co přijedou v 5 večer z práce?
  No a jestli by mě teda potom nevzal až bude zakládat gang jako v Mad Maxu? PS : nemám hiundai- mám E39 M5+ kompresor takže bych možná gangu i stačil 😀

 6. Filip Silnica napsal:

  Váš pořad má jedinou chybu, je vždy příliš krátký.

 7. Jonáš Fidler napsal:

  Vaše pořady mě baví a na základě toho jsem Vás chtěl začít sledovat na instagramu. Nicméně vzhledem k tomu, že pracuji pro AČR a mám od NBÚ bezpečnostní prověrku stupně tajná, tak vlastně ani nevím zda mohu. Někteří kolegové o prověrku přišli za olajkovájí „nevhodných videí, stránek, postů či komentáře na sociálních sítích“ . Vcelku patová situace.

V EVROPĚ EXISTUJÍ DESETITISÍCE OTROKŮ #30

Ve 30. dílu pořadu „Po žních k Turkovi“ Filip Turek s Gabrielou Sedláčkovou proberou divácké dotazy. Najdete zde odpovědi na otázky, zda Gabriela s Filipem žijí v seriálu Beverly Hills 90210, kdo závidí Filipovi hatery, jestli se bude natáčet Po žních k Turkovi bez Filipa Turka, zda bude Filip dabovat pohádky nebo porno, či proč bychom měli bojkotovat výrobky z palmového oleje. Nechybí ani Filipovo módní okénko.

Datum vydání

11 prosince, 2022

Délka

50:43

Moderátor

 • Filip Turek
 • Gabriela Sedláčková

Reviews for V EVROPĚ EXISTUJÍ DESETITISÍCE OTROKŮ #30

8 Reviews
Posunout nahoru
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, k poskytování funkcí sociálních médií a k analýze návštěvnosti. View more
Akceptovat
Zamítnout