• Typ:
 • Kategorie:

BOŽENA NĚMCOVÁ: TALENTOVANÝ VANDAL A KONKURENCE PRO TOLKIENA #4

  • LOVCI POHÁDEK
  • V.O.X. POPULI
Sdílet

Audio verze

Napsat komentář

4 komentáře

 1. Martin Navalaný napsal:

  Super pořad, moc mě baví, jen tak dál!

 2. Martin Navalaný napsal:

  JJ tichá pošta je fajn to jsme hráli jako malí i ve škole a vím jak to dopadlo a to bylo v rámci minut a tak si nedovedu představit jak to mohlo dopadnout, když příběh slyšíš jako dítě a vyprávíš ho až když jsi rodič.
  Zakopat knihu do písku určitě dobrý nápad, ale asi byl to pro jistotu dal do nějakého nepropustného (vodotěsného) sáčku/balíčku.

 3. Zdeněk Moravec napsal:

  Nejlepší pořad, momentálně jeden z mých nejoblíbenějších na celém českém internetu. Jen tak dál.

 4. Martin Krejzl napsal:

  14:00 Ono je to racionální, protože evoluce není o plození vlastních dětí, ale o přežití genů. Akt, kdy obětuju svůj život pro svou geneticky blízkou skupinu, se nazývá skupinová selekce.
  Když bych si chtěl uchránit život zradou svého kmene, tak by byl nejspíše celý pobit nebo zotročen, a má krev by se za několik generací rozpustila v kmenu útočníků, se kterýma jsem se začal kamarádit. Mezitím kdybych padl v boji za svůj kmen, tak si mohu být více jist, že mé geny budou žít nadále „v neposkvrněné formě“ mezi mými blízkými.

BOŽENA NĚMCOVÁ: TALENTOVANÝ VANDAL A KONKURENCE PRO TOLKIENA #4

Michal Rybka s Ondřejem Malotou tentokrát prozkoumají, jak probíhal sběr pohádek. Dozvíme se, jak daleko do historie sahají kořeny pohádek a rozkryjeme desetitisíce let starou historii vyprávění příběhů. Budeme přemýšlet o tom, proč vznikla poezie, proč Němcová nepředběhla Tolkiena nebo proč se Nacisté nedostali k cenzuře bratří Grimmů. Proč zahrabat knihu do pouště? A jak skutečně skončil Robinsonův Pátek?

Datum vydání

6 prosince, 2022

Délka

45:28

Moderátor

 • Michal Rybka
 • Ondřej Malota

Reviews for BOŽENA NĚMCOVÁ: TALENTOVANÝ VANDAL A KONKURENCE PRO TOLKIENA #4

4 Reviews
Posunout nahoru
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, k poskytování funkcí sociálních médií a k analýze návštěvnosti. View more
Akceptovat
Zamítnout